Artykuły

Jaka muzyka do fotobudki? Trendy 2024

Na rynku fotobudek istnieją obecnie modele wyposażone w funkcję odtwarzania muzyki. Muzyka do fotobudki może dodatkowo urozmaicić atmosferę podczas imprezy. Z jakimi rozwiązaniami można się spotkać i jaki rodzaj muzyki do fotobudki najlepiej wybrać? Oto wskazówki.

Muzyka do zabawy z videobudką – czy warto ją wprowadzić?

Muzyka to dla wielu osób nieodłączny element każdej imprezy. Niezależnie od tego, czy jest to wesele, wieczór panieński lub kawalerski, urodziny, czy zabawa karnawałowa – muzyka tworzy niepowtarzalną atmosferę i sprzyja integracji ludzi. Ma ona moc zachęcania do tańca i śpiewania, a co za tym idzie, również do utrwalania miłych chwil na zdjęciach. 

Dodanie muzyki do nagranych sesji wideo z videobudki może sprawić, że filmy będą bardziej dynamiczne i przyjemne do oglądania. To, co warto rozważyć, to rodzaj muzyki do fotobudki. Powinien on pasować do okoliczności oraz do gustu osób biorących udział w wydarzeniu.

Co zamiast fotobudki

Jakie są opcje sterowania muzyką w fotobudce?

Fotobudki, w zależności od konkretnego modelu i producenta, wyposażone są w różne opcje sterowania muzyką. Zanim zaplanuje się wynajem lub zakup videobudki, warto zorientować się jakie opcje oferuje producent. Mogą to być na przykład:

  • przyciski fizyczne – mogą to być na przykład przyciski do regulacji głośności, czy przełączania utworów muzycznych;
  • dotykowy panel sterowania – nowocześniejsze fotobudki wyposażone są w dotykowe ekrany, na których można wybierać piosenki i sterować głośnością;
  • możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia – fotobudki bardzo często umożliwiają podłączenie na przykład smartphona, czy pendrive’a
  • możliwość połączenia z aplikacją mobilną – część fotobudek można połączyć z aplikacją mobilną, za pośrednictwem której możliwe jest sterowanie muzyką.

Jakie są najlepsze gatunki muzyczne do odtwarzania w fotobudce, aby stworzyć odpowiednią atmosferę podczas zabawy?

Odtwarzanie muzyki w fotobudce, sprawi, że uczestnicy zabawy jeszcze milej spędza czas i znacznie chętniej będą brali udział we wspólnych aktywnościach, w tym także w robieniu zdjęć. Gatunki muzyczne, jakie uwzględni się na spotkaniu, powinny pasować do okoliczności, np. videobudka na wesele będzie wymagała innej oprawy muzycznej niż ta na urodziny. Jeśli wybór muzyki do videobudki budzi wątpliwości, można przeprowadzić ankietę wśród zaproszonych osób i dowiedzieć się, przy jakich gatunkach najchętniej będą się bawić. W 2024 roku często wybiera się gatunki takie jak:

  • pop – jest energiczny i powszechnie znany, a także istnieje wiele przebojów należących do tego gatunku;
  • dance/electronic  dynamiczne rytmy tej muzyki zachęcają do aktywności, co może znacznie zachęcić gości do tańca na parkiecie i do robienia wspólnych zdjęć;
  • disco  klasyczne hity dyskotekowe wzbudzają wspomnienia. Jest to dobra opcja dla osób otwartych na zabawę przy hitach minionych dekad;
  • rock’n’roll – to rozwiązanie idealne dla tych, którzy niekoniecznie lubią dyskotekowe brzmienia i wolą bawić się przy hitach znanych kapel.

Czy można dostosować muzykę do tematu wydarzenia lub imprezy?

Muzyka do fotobudki zdecydowanie wpłynie na atmosferę imprezy i sprawi, że uczestnicy przeżyją jeszcze lepszy czas. Inny gatunek muzyczny będzie towarzyszył gościom podczas młodzieżowego spotkania, a inny na przykład podczas rocznicy ślubu rodziców, czy urodzin starszej osoby. Zdarza się, że videobudki wykorzystywane są także podczas uroczystości komunijnych. Takie przyjęcie także wymaga szczególnej oprawy. Ważne jest zatem dopasowanie gatunku do charakteru imprezy.

Ciekawym pomysłem jest wynajem fotobudki do spotkań inspirowanych danym stylem. Na przykład, jeśli odbywa się impreza w stylu lat 80, można wybrać klasyczne hity z tego okresu. Jeśli mowa o spotkaniu w stylu plażowym, można stworzyć playlistę z muzyką reggae, ska lub tropikalnymi rytmami. 

Jeśli to możliwe, warto również dodać elementy personalizacji do muzyki, takie jak dedykowane utwory dla osób lubiących dane utwory lub odzwierciedlające ważne chwile z ich życia. 

Dostosowanie muzyki do tematu imprezy w fotobudce może sprawić, że całe wydarzenie będzie bardziej spójne i niezapomniane dla uczestników.

Czytaj również: Czy fotobudka zapisuje zdjęcia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *