Artykuły

Czy fotobudka zapisuje zdjęcia?

Wynajem fotobudki stał się niezwykle popularny, a to za sprawą powszechności robienia sobie zdjęć i umieszczania ich w mediach społecznościowych, przesyłania znajomym, dzielenia się ciekawymi doznaniami, wspomnieniami w sieci. Fotobudka to przenośne, łatwe w obsłudze multimedialne centrum fotograficzne, w którym wykonamy samodzielnie ciekawe fotografie i filmiki gotowe do umieszczenia na Instagramie czy facebooku.Wraz z tak szerokimi możliwościami jak zmienne tło, napisy, efekty specjalne, korekta zdjęć powstaje pytanie o zapis produkcji.

Zapis zdjęć w fotobudce – jak działa?

Zabawa z fotobudką to jedno a utrwalenie efektów swojej pracy, zabawy to ważny aspekt urządzenia. Zakup fotobudki na własność pozwala zadbać o prywatność zdjęć, które powstały na danym urządzeniu poprzez udostępnienie zapisanych plików graficznych i video wyłącznie osobom upoważnionym do ich poznania. 

Nieco inaczej jest z usługą jaką jest wynajem fotobudki. teoretycznie fotobudka zapisuje zdjęcia jedynie na karcie pamięci, która jest kasowana przez użytkownika w chwili oddania fotobudki, jednak czy aby na pewno tak jest? Z jednej strony wynajmujący udostępnia urządzenie zachwalając nieograniczoną ilość zdjęć jaką można wykonać za posrednictwem urzadzenia podczas wynajmu, z drugiej strony karta pamięci ma swoją pojemność, której przekroczenie spowoduje unieruchomienie fotobudki. 

Zapisywanie zdjęć z fotobudki – jak wygląda dostępność do kopii zdjęć z fotobudki

Kopia zdjęć jakie zostały wykonane przy pomocy fotobudki podczas wynajmu jest możliwa jeśli wcześniej zgłosimy taką potrzebę. Jest to możliwe na dwa sposoby, przede wszystkim poprzez udostępnienie zdjęć na wirtualnym dysku pod hasłem wyłącznie dla osoby wynajmującej fotobudkę. Drugim sposobem jest przekazanie zdjęć na nośniku pamięci, zwykle na pendrive. 

Co zamiast fotobudki

Przechowywanie fotografii z fotobudki -jak długo przechowywane są zdjęcia zrobione w fotobudce?

Każdorazowo udostępniając urządzenie klientowi pamięć fotobudki jest resetowana, po to by kolejny klient nie miał dostępu do zdjęć wykonanych przez poprzedniego klienta. Do zdjęć dostęp ma jedynie wynajmujący urządzenie. jesli zas chodzi o czas imprezy, wydarzenia to oczywiście pobrać, jak i wydrukować zdjęcie można przez cały czas trwania wydarzenia. To osoba zamawiająca wynajem fotobudki decyduje kiedy pliki znikną z pamięci fotobudki. 

Czy można wybrać sposób zapisywania zdjęć z fotobudki?

Korzystając z fotobudki mamy opcję wyboru czy zdjęcie ma być zapisane, jak ma być zapisane, skompresowane i dostosowane. Ustawiając fotobudkę można umożliwić użytkownikom pobieranie wykonanego zdjęcia w różnych formatach, przesłanie ich bezpośrednio na własny profil social media itp. Możliwości w  tym zakresie są bardzo rozległe.Wynajmując fotobudkę nie jesteśmy w tej kwestii ograniczania, można skorzystać z ustawień jakie oferuje urządzenie wedle własnych preferencji.

Zobacz również: Co potrzebne do fotobudki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *