Artykuły

W jakich godzinach videobudka na wesele?

Godzina, od której videobudka będzie czynna na weselu, zależy przede wszystkim od preferencji młodej pary oraz jej gości. Wpływ ma na to także charakter imprezy i plan jej przebiegu. Są jednak pewne argumenty, które przemawiają za rozpoczęciem sesji zdjęciowej o określonej porze.

Sprawdź również: Producent fotobudek – na co zwrócić uwagę kupując fotobudkę?

Od której godziny powinna rozpocząć pracę videobudka na weselu?

Jeśli na weselu zaplanowany jest wynajem fotobudki/videobudki, należy wziąć pod uwagę odległość od kościoła lub urzędu stanu cywilnego do sali weselnej. Zarówno jedna jak i druga uroczystość trwa średnio około godziny. Do tego należy doliczyć dojazd do sali weselnej oraz składanie życzeń przez gości. Zamówienie videobudki o zbyt wczesnej godzinie, prowadzi zatem do zwiększenia opłaty ja jej wypożyczenie. 

Dotarcie na salę odbywa się zazwyczaj między godziną 17 a 18. Goście witani są obiadem, odbywają się toasty i rozmowy. Na pierwszą zabawę przy videobudce warto wygospodarować czas między godziną 19 a 20. Wówczas goście zaczynają zachowywać się bardziej swobodnie.

Na ile godzin wynająć videobudkę na wesele?

Czas korzystania z videobudki powinien być uzależniony od preferencji, ale także od ilości gości, którzy mogliby być potencjalnie zainteresowani jej używaniem (zazwyczaj osoby młode). Videobudka 360 potrzebuje kilkunastu sekund na wykonanie ujęcia oraz często kilkudziesięciu na wydruk. Duża ilość osób zainteresowanych zrobieniem zdjęć powoduje powstanie kolejki. Jeśli czas wypożyczenia sprzętu będzie zbyt krótki, wówczas nie każdy zdąży skorzystać z atrakcji.

Kiedy najlepiej rezerwować videobudkę na wesele?

Wynajem videobudki 360 cieszy się dużym zainteresowaniem. To z tego powodu wynajęcie jej na krótko przed planowaną uroczystością, może być sporym kłopotem. Tak samo jak zespół muzyczny, czy fotografa, rezerwuje się znacznie wcześniej, tak róznież na videobudkę warto przeznaczyć odpowiednią rezerę czasu. Do wcześniejszej rezerwacji powinien skłonić także termin wesela. Jeśli odbywa się ono w popularnym terminie, to znaczy w okresie letnim, zainteresowanie innych osób może być spore.

Jak dobrać ilość godzin wynajmu videobudki do liczby gości na weselu?

Jedna sesja przy videobudce może trwać nawet do 2 minut, ponadto niektórzy goście będą do videobudki podchodzili kilkukrotnie. Można założyć, że 1 godzina wystarczy na wykonanie około 40-50 sesji. Przy założeniu, że na weselu będzie około 100 osób i przynajmniej 60 z nich będzie potencjalnie zainteresowanych skorzystaniem z niej, łatwo obliczyć, że najbezpieczniej zarezerwować około 4 godzin. Większość młodych par wybiera czas ilość godzin wynajmu videobudki między 2 a 3 godziny.

Czy videobudka jest popularną atrakcją na weselach?

Preferencje co do atrakcji dostępnych na weselu bywają różne. Niektóre pary wolą skupić się na tradycyjnych formach rozrywki, takich jak zespół muzyczny czy DJ, a inne decydują się na nowoczesne trendy, takie jak videobudki czy fotobudki. W wielu miejscach i społecznościach videobudki stały się bardzo popularne i są standardowym elementem wesel. Zapewniają one gościom dodatkową formę zabawy i pozwalają zachować śmieszne, spontaniczne chwile z uroczystości.

Czy można przedłużyć czas wynajmu videobudki na dużym weselu?

Przedłużenie czasu wynajmu videobudki na dużym weselu, zależy zazwyczaj od warunków umowy zawartej z firmą wynajmującą. Wiele z nich ma elastyczne podejście do klientów i może zgodzić się na przedłużenie czasu, jeśli wcześniej zostanie to ustalone i omówione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *