wideobudka360

Fotobudka czy fotolustro – co lepsze?

Fotobudka to urządzenie, które na przestrzeni ostatnich lat zyskało miejsce na wszelkich imprezach i wydarzeniach okolicznościowych. Jego fenomen wynika z możliwości uchwycenia danego momentu na zdjęciu, które jest drukowane w przeciągu kilku minut od jego zrobienia. 

Jak działa fotobudka?

Robi ona serię zdjęć (ok. 3-4), na których można umieścić dowolny napis czy też grafikę. Starsze fotobudki oraz takie, które stoją na zewnątrz instalowane są w formie kabiny, jednak na imprezach okolicznościowych częściej spotkamy fotobudkę w formie osobnego miejsca  z wybranym tłem.

Personalizacja za pomocą grafiki może jednak nie spełniać naszych oczekiwań, ponieważ fotobudki mają określone szablony, do których musimy się dostosować. Problematyczny przy dużej liczbie gości może być również czas, ponieważ przerwy między zdjęciami oraz czas oczekiwania na zdjęcia może powodować kolejki.

Fotobudka a Videobudka 360

Videobudka 360 poszerza zalety fotobudki o nagrywanie w formule 360, dzięki czemu jest w stanie uchwycić atmosferę imprezy oraz ukazać emocje, które towarzyszą nam w danym dniu. Co więcej videobudka 360 daje możliwość dodawania muzyki w tle oraz używania różnego rodzaju rekwizytów. Ogromnym plusem jest również fakt, że nagrania z videobudki są dostępne od razu na naszym smartfonie. Videobudka pozwala również na większą integrację gości, jest bardziej spersonalizowana oraz jest czymś nowym, co zawsze zachęca do przetestowania.

Fotobudka czy fotolustro

Czym jest fotolustro?

Fotolustro, nazywane inaczej selfie mirror czy magic mirror to nowość na rynku fotobudek. Jest ono w swojej strukturze bardzo podobne do fotobudki, jednak różni się kilkoma szczegółami. 

  • Zdjęcia wykonywane fotolustrem są pionowe
  • Na zdjęciach widać całą sylwetkę.
  • Na zdjęciach można w czasie rzeczywistym umieszczać personalizowane podpisy. Jednak wraz z tym trzeba liczyć się z potencjalnie dłuższym czasem wynajmu, ponieważ czas korzystania z fotolustra przez jedną osobę wydłuża się.
  • Tło nie jest wymagane, ponieważ bardzo często sama oprawa lustra wystarcza. Jednak trzeba liczyć się z tym, że na naszych zdjęciach w tle mogą pojawiać się osoby postronne.

Fotobudka czy fotolustro, co lepsze?

Zarówno Fotobudka jak i Fotolustro posiadają wady i zalety. Dlatego trudno jest rozstrzygnąć, która z nich jest lepsza. Wszystko zależy od naszego budżet oraz oczekiwań. Ich zalety jednak łączy w sobie Videobudka 360


Korzyściami, które przemawiają za tym, by wybrać Videobudkę są m.in.:

  • interaktywność- każda osoba używająca videobudki ma wpływ na efekt końcowy,
  • mobilność- videobudka jest zdecydowanie łatwiejsza w przenoszeniu, co usprawnia jej montaż,
  • rejestracja dźwięku- videobudki rejestrują dźwięk oraz obraz co sprawia, że nagranie jest dużo lepszą pamiątką,
  • krótki czas oczekiwania- film z videobudki jest dostępny od razu po nagraniu,
  • różnorodność opcji- możliwość nagrań w slowmotion, z rekwizytami,tworzenie GIF-ów.

Fotobudki 360 to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia unikalne wrażenia wizualne, interaktywność oraz możliwość tworzenia kreatywnych i spersonalizowanych treści wizualnych, stanowiąc doskonałą atrakcję na imprezy i wydarzenia, zarówno prywatne, jak i firmowe.